כשאדם מחליט לרוץ לבחירות המוניציפליות, הוא צריך לבחון כמה וכמה נושאים הקשורים להתנהלות האישית שלו כגורם ציבורי וזאת כדי שתהיה לו הצלחה בקמפיינים ובבחירות עצמן. 

דמות ציבורית 

מי שרץ לבחירות הופך להיות דמות ציבורית שאמורה לתת דוגמה ומופת באופן התפקוד שלו. לכן עליו להקדיש חשיבה רבה לצעדים שונים שהוא מבצע ולהימנע מטעויות שעלולות לסבך אותו משפטית. הוא אמור להקפיד על כל מה שקורה במישור האישי והמשפחתי שלו כדי שהכול יהיה תקין לא לעורר סנסציות. במישור הפוליטי עליו לשמור באופן מוקפד על טוהר המידות. 

כל פעולה שאינה כשרה או נכונה מההיבט הציבורי, עלולה ליצור מצב שבו יקומו אנשים רבים נגדו ויבקשו לערער את היציבות שלו כמועמד וזאת לאור דברים שהוא ביצע או ביצע לכאורה.

בפתיחות הקיימת היום ברשתות החברתיות, היד קלה מאד על המקלדת והוא יתחיל לקבל ריקושטים לא נעימים אשר עלולים לסחוף גם אנשים נוספים למאבק נגדו. לפעמים עניין פעוט שאינו אמיתי עלול להפוך לעניין גדול לאור העובדה שמדברים עליו שוב ושוב והיו לא מעט מקרים שבסופו שחבר מועמדים מסוימים העדיפו לאור ההתלהמות, להתרחק מהזירה הפוליטית והסירו את המועמדות שלהם. 

הבחירות בפתח 

כל מועמד שמבצע קמפיינים פוליטיים צריך בשלב הראשון לחזק את מעמדו, לספר על כל ההתנהלות והעשייה שלו. בדרך זו הציבור ידע את פועלו ויחליט אם להצביע עבורו או לא. בנוסף לכך כל מועמד כותב ומפרסם דברים שצריכים לדעתו להתבצע בעיר או במדינה, כמו קידום התחדשות עירונית, טיפול מאסיבי יותר בבעיות רווחה ועוד.

המסרים הללו ואחרים יזכו לא אחת לתגובות נזעמות כיוון שלדעתם של העסקנים הפוליטיים שמבצעים כעת את עבודתם כי הם נבחרו לכך בבחירות האחרונות, הם עושים מעל ומעבר בנקודות הללו. עיסוק בכך שוב ושוב ואמירות פוליטיות אשר קוטלות בעל תפקיד ספציפי, עלולות ליצור פרובוקציה. 

לכן לא אחת יש מצבים שבהם בעלי התפקידים הללו תובעים את מי שרץ בבחירות העכשוויות והפיץ עליהם שמועות מסוימות תביעת לשון הרע. זאת כיוון שלדעתם הופצו עליהם שמועות שהן משוללות כל יסוד או שקריות. ההתנהלות הזו יוצרת פולמוס ציבורי שהוא לא תמיד לטובתו של המועמד והדברים הללו עלולים לסבך אותו ולפגוע באפשרות שהוא יזכה בנתח נכבד מהתמיכה של הציבור.

מיקוד בעשייה האישית 

לאור זאת כל מועמד הרואה את עצמו ראוי למעמד של נבחר ציבור, צריך במסע הפרסום שלו להדגיש שוב ושוב את העשייה שלו בעבר ואת התוכניות העתידיות שלו בעיר, כדי לקדם נושאים שחשובים לאוכלוסייה. הוא לא אמור להדגיש שוב ושוב את חוסר הטיפול הנוכחי בכך אלא רק את הצורך לקדם בעתיד נושאים שלאור ההתפתחות העירונית כדי לתת לכך מיקוד ותשומת לב. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.