החיים הם מסלול ארוך של פעולות והחלטות וחלק מהן נכונות לעיתוי שבו הן מתקבלות ולאחר מכן לא. יש מי שבגיל זה או אחר ביצע עבירה על החוק, מעצר או היה חשוד בפשע ונרשם לו במשטרה רישום פלילי. עם חלוף השנים יתכן והוא שינה את דרכיו ורוצה להצליח ולממש את הפוטנציאל שבו אך לא מתאר לעצמו שהרישום הפלילי שנרשם בעת שהוא היה אדם אחר לגמרי – יעצור אותו מלהתקדם ויפריע לו במהלך החיים. לשם כך צריך לפנות אל עורך דין שמתמחה בתחום הפלילי ויידע איך לסייע לכל אחד שפונה אליו ומתעניין במחיקת הרישום. בעבר זה לא היה קיים אך כיום בהחלט ניתנת לכך ההזדמנות, כלומר יש הבנה מצד גורמי אכיפת החוק על כך שאנשים משנים את הדרכים שלהם ומשאירים מאחור כל התנהגות פושעת.

איך מתבצעת מחיקת רישום פלילי הלכה למעשה?

למרות שנדמה שכל מה שצריך זה למלט ולשלוח טופס בקשה – הרי שעדיף לעשות את זה דרך עורך דין שמתמחה בתחום זה ויש לו ניסיון בהגשת בקשות כאלה. אמנם את הטופס אפשר למצוא ולהוריד דרך אתר האינטרנט טופס קל אך מה שחשוב בפעולה זו זה המילוי הנכון שלו, הדיווח המדויק והנימוקים לבקשה. ברגע שכל אלה נכתבים וממולאים על ידי עורך דין הרי שהם יקבלו משנה תוקף בעיני מי שהטופס יגיע אליו ולכן יש בכך כדי לתרום להצלחת הבקשה ולביצוע המחיקה הלכה למעשה. עורכי דין שיש להם ניסיון בהגשת בקשות למחיקת רישום פלילי יידעו בדיוק איך יהיה הכי נכון לנסח את הבקשה, אילו פרטים טכניים נדרשים לשם מילוי נכון של הטופס הדרוש ויידעו אילו נימוקים נחשבים למתאימים ולכאלה שיעלו את הסיכוי של אישור הבקשה ומחיקת הרישום כמו שרוצה המבקש.

החשיבות של טיפול במחיקת הרישום הפלילי

חשוב מאד להבין את המשמעות של מחיקת הרישום, שכן יש אנשים שלא יכולים להתקדם בחיים או להתקבל לתפקידים כאלה ואחרים רק משום שיש להם את הרישום וגם אם הם משכנעים מעל לכל ספק שמדובר ברישום שהושג בתקופת חיים אחרת שכבר לא מייצגת אותם – על הצד השני חלה חובה של אי קבלת מועמדים עם רישום פלילי. מכאן שמומלץ לטפל בהיעדר הרישום מוקדם ככל האפשר וממש לראות איך מקומות עבודה יוצרים קשר ומתייחסים בצורה עניינית ומקצועית לקורות החיים של המועמד ומתייחסים אליו כאל כזה שבהחלט יכול להיות מגויס לחברה או לארגון. דחיית בקשה או מועמדות רק בשל קיומו של הרישום הפלילי תהיה שוברת לב במקרה זה ולכן עדיף לפנות אל עורך דין ולטפל במחיקת הרישום על מנת שלא יהווה חסם להתקדמות הרצויה בחיים האישיים והמקצועיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.