עו"ד תביעות סיעוד – לשם מה אנחנו צריכים אותו וכיצד שוכרים את שירותיו

לקוחות אשר תובעים את חברת הביטוח, בכל תביעה שהיא, בדרך כלל נמצאים בסיטואציה לא פשוטה, סיטואציה קשה בה הם נזקקים לשירותי החברה בהיבטים שונים ומבקשים ממנה לקבל את מה שמגיע להם על פי תנאי הפוליסה.

איך אין ספק שאחד המצבים הכי קשים, אם לא הקשה ביותר בו יכולים להימצא לקוחות של חברת ביטוח, הוא כשעליהם להגיש תביעות סיעוד. מדובר על תביעות למימוש פוליסות סיעוד אשר יש להן דרך החברה, וכעת כשמצבם הבריאותי, הפיזי והמנטאלי איננו מאפשר להם להתנהל באופן רגיל ועצמאי, אזי שהם דורשים מהחברה לקיים את הפוליסה ולהעניק את מה שמגיע להם.

לשם כך, הם ידאגו לשכור עו"ד תביעות סיעוד אשר יעמוד לצידם במהלך התביעה, הוא יפנה אל חברת הביטוח, יציג בפניה את כל המסמכים, ינהל איתה מו"מ ואם יש צורך, ייצג אותם במהלך התביעה, עד שיקבלו את מה שמגיע להם.

לפני שנסביר את החשיבות של עורך דין זה וכיצד שוכרים את שירותיו, נפרט בקצרה מה זה אומר תביעות סיעוד, למה הן חשובות וכיצד חברות הביטוח יכולות להערים קשיים בנושא.

מה זה תביעות סיעוד וכיצד חברות הביטוח יכולות להתנגד להן

מצב סיעודי מוגדר, כמצב בו אדם איננו יכול להתנהל ולנהל את חייו באופן עצמאי. קרי, הוא לא יכול להאכיל את עצמו, להתקלח, לנייד את עצמו לבד, ולמעשה בכל אספקט הוא זקוק לעזרה. לשם כך, משפחתו תרצה לשכור את שירותיהם של מטפל או מטפלת עבורו, ולהבדיל ייתכן והיא תעדיף להעביר אותו אל בית אבות סיעודי או מוסד דומה שיוכל לטפל בו.

צריך להדגיש, מצב סיעודי הוא על פי רוב מצב אליו נכנסים אנשים קשישים, תשושי נפש. עם זאת, ישנם מקרים בהם גם צעירים יותר נזקקים לטיפול סיעודי, בין אם זה כתוצאה מתאונה, מחלה, פציעה קשה ועוד. אלה מקרים פחות שכיחים.

במסגרת תביעת סיעוד מבקש הלקוח, דרך משפחתו או דרך עו"ד תביעות סיעוד, לממש את הפוליסה, כך שחברת הביטוח תעזור במימון הטיפול. מן הסתם, עלות העסקת מטפל או מטפלת היא לא זולה, בין אם זה בגלל תנאי השכר ובין אם זה בגלל תנאי המחייה. ביטוח לאומי יכול להשתתף באופן מסוים, אך זה לא מספיק ורצוי להיעזר גם בפוליסת ביטוח פרטי.

חברת הביטוח, מן הסתם, בתור עסק פרטי תרצה לעשות כל מה שניתן בשביל להימנע מתשלום זה. על כן היא תקבע מבחני יכולות אשר ינסו להוכיח, בכל מחיר, שהלקוח איננו במצב סיעודי והוא יכול לטפל בעצמו. כמו כן, היא תביא מומחים מטעמה שינסו להפריך את טענות הלקוח, משפחתו ועורך דין, אשר ייעזרו כמובן במומחים מטעמם.

כיצד שוכרים עורך דין בצורה נכונה

אנחנו יכולים למצוא לא מעט עורכי דין שמתמחים בתביעות ביטוח ובפרט בתביעות סיעוד. החוכמה היא לדעת כיצד לבחור את עורך הדין המקצועי והטוב ביותר עבור המקרה שלנו.

לשם כך, יש לבדוק את הניסיון שעומד לרשותו, יש לבדוק את המקצועיות שלו, וכמובן שיש לבדוק עד כמה הוא זמין ונגיש לטפל במקרה שלנו. הטיפול צריך להיות מהיר ויסודי, לכן יש משמעות רבה עד כמה הוא זמין לטפל במקרה בהקדם. הרי כל יום שאנחנו לא מקבלים את מה שמגיע לנו, עלול לפגוע ביכולת ליהנות מטיפול סיעודי ראוי.

רצוי לקחת עורך דין שמבין את חשיבות הסיטואציה, יודע כיצד לגשת ולטפל בה בצורה יסודית ומקצועית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.