ישראל היא מדינה שנולדה מתוך הרצון להקים בית לעם היהודי בארץ ישראל. כך שהיחידים למעשה שיכולים לקבל אשרת כניסה לישראל ואזרחות ללא מתן אישורים וללא תהליך בירוקרטי, הם אלו המוגדרים יהודים על פי חוק השבות.

לעומת זאת, למעשה כל אזרח של מדינה אחרת, בין אם מדינה לה יש הסכם כניסה דו צדדי לישראל כמו מדינות האיחוד האירופי ובין אם יש למדינת ישראל הסכם כניסה חד צדדי כמו ארצות הברית ואוסטרליה, צריך לקבל אשרת כניסה לישראל עבור ביקור מכל סיבה שהיא.

מטבע הדברים יש פערים בין התהליכים הבירוקרטיים אותם נדרשים לעבור אזרחים זרים בדרכם למדינת ישראל, בהתאם לנסיבות שהביאו אותם לבקר בארץ. כדי להיכנס לעובי הקורה, אנחנו מזמינים אתכם לעיין במאמר הבא.

למי ניתנות אשרות כניסה לישראל ובאלו תנאים

אנחנו כמובן לא נוכל לתת את כל המידע על הנושא הרחב הזה בכמה משפטים קצרים. אבל בגדול, כאשר אנחנו מדברים על מתן אשרות כניסה לישראל עבור אזרחים שאינם יהודים אנחנו מדברים על המקרים הבאים:

  1.  כניסה לישראל לצורך ביקור:  אשרות כניסה לישראל ניתנות כמעט באופן אוטומטי במידה ומדובר על טיול למטרות תיירות. בכלל הזה נכנסים תיירים מהמזרח הרחוק, אזרחי ארצות הברית, האיחוד האירופי, אוסטרליה וכן הלאה. יוצאים מין הכלל הן משפחות המגיעות לביקור אצל קרוב משפחה העובד במדינת ישראל בתו 'עובד זר'. במקרה הזה יש לעבור תהליך מעט מורכב יותר על מנת לקבל אשרות כניסה לישראל המוגדרות בתור 'אשרת מבקר מסוג 2'.

במקרים הללו על בני המשפחה לעבור תהליך הכולל רישום במשרד הפנים, קבלת אשרת כניסה מהקונסוליה הישראלית במדינת המוצא והארכת האשרה במשרד הפנים בעת הביקור בישראל.

  1. כניסה לארץ לצרכי עבודה:  אשרות כניסה לישראל במקרה הזה נקראות, בעגה המקצועית:  'אשרת עבודה מסוג 1'. במקרה הזה אנחנו מדברים על תהליך מורכב העובר דרך רשות האוכלוסין וההגירה. מדינת ישראל קבעה בחוק תקנות נוקשות בנוגע להעסקה של עובדים זרים. לא פעם מדובר על תהליך מורכב אותו כדאי לעבור תוך סיוע של אנשי מקצוע המבינים בנושא.
  2. אשרות כניסה לישראל עבור מתנדבים וסטודנטים: מדינת ישראל פותחת את שעריה עבור מתנדבים המגיעים מחוץ לארץ המעוניינים להתנדב באירגונים הומניטריים שונים או במגזר השלישי. כך גם הגישה כלפי סטודנטים המעוניינים להשלים את השכלתם במוסדות ההשכלה הגבוהה ברחבי הארץ.

מדובר בתהליך מורכב אבל אפשרי

מטבע הדברים כאשר אנחנו נכנסים לתוך המנגנון הבירוקרטי הישראלי אנחנו עלולים להתקל לא פעם בסיטואציות מורכבות הדורשות הבנה מעמיקה בנושא. אנחנו, במשרדי 'זרי חזן ושות' מעוניינים לעזור לכם לעבור את התהליך בשלום.

במידה ואתם מעוניינים אנחנו מזמינים אתכם לדבר איתנו בטלפון או דרך האתר, כדי שנוכל לעמוד לצדכם בהקדם האפשרי. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.