כל אדם שיש לו בן או בת זוג, ילדים, נכדים, רוצה לדעת שאם הסתלקותו מהעולם, נכסיו, רכושו וכספו, יעברו אליו בצורה מסודרת, ללא שום בעיה. יש מי שמשאיר אחריו צוואה ברורה כיצד הוא רוצה לחלק את כל מה שיש לו, אחרים מעדיפים שלא להשאיר צוואה על מנת שלא לייצר מריבות מיותרות, אך הוא יודע שכל הדברים יתחלקו בצורה שווה בין ילדיו ללא שום בעיה.

על מנת שהם אכן יוכלו לקבל את מה שהוא משאיר להם, יש לממש צו ירושה באופן חוקי. הרעיון של צו זה הוא, שהדברים יועברו באופן חוקי מבעלות הנפטר אל יורשיו החוקיים, בין אם מדובר בבן או בת זוג, ילדים או נכדים. משמעותו של הצו הוא גם לאפשר למי שמעוניין לערער על עצם הירושה, למשל, אם מדובר בגורם שמרגיש שהוא לא קיבל את מה שמגיע לו.

כיצד מממשים צו ירושה כיום?

בעידן האינטרנט, כל מי שרוצה לממש צו ירושה, יכול לעשות זאת באופן אונליין. כלומר, הוא לא צריך לחכות עד שיצא צו ירושה פיזי, אלא הוא יכול להגיש בקשה להגשת צו ירושה מקוון, ובצורה כזו יהיה ניתן לממש את התהליך של חלוקת הירושה יותר מהר.

המדינה יצרה אפשרות, לפיה רשם הירושה יכול לקבל בקשות להוצאת צו ירושה מקוון ואחרי שמתבצע תהליך בדיקה מסודר הוא יכול להוציא את הצו והיורשים יכולים לממש אותו. בדרך כלל, הצו מיועד למקרים בהם הנפטר לא השאיר אחריו צוואה ואז יש קביעה בחוק כיצד לחלק את הירושה, בין שארי בשר של הנפטר וכן בן או בת הזוג.

חשוב להדגיש, יש משמעות לכך שמקבלים צו ירושה מקוון או רגיל, שכן אם התהליך מתבצע ללא צו זה, הרי שלמעשה החלוקה מתבצעת באופן לא חוקי וגורם חיצוני יכול לערער עליה, במידה והוא חש שגם הוא היה צריך לקבל חלק מהירושה. כמו כן, הצו מאפשר רישום של התהליך, אם בעתיד יהיה צורך, אז יהיה ניתן לאתר את הצו ולראות מתי וכיצד הוא יצא לפועל.

איך מגישים בקשה לצו ירושה מקוון

בעיקרון, התהליך הוא די פשוט. יש מערכת המאפשרת להגיש את הבקשה, מדובר על מערכת ממשלתית הקשורה למשרד המשפטים. יחד עם זאת, על מנת שהתהליך יתבצע בצורה מסודרת, רצוי מאוד להיעזר בגורמי מקצוע שמתמחים בכך. הם ידעו לספק את המסמכים והמידע הנחוץ, על מנת שהתהליך יתבצע בצורה נכונה, מסודרת ובזמן.

לפני שמגישים בקשה לצו ירושה, בפרט אם מדובר על בקשה משפחתית, אזי צריך לברר ולתאם עם כל הגורמים הרלוונטיים, מי מגיש את הבקשה, מי מנהל את התהליך, הכל צריך להיות מסודר ומאורגן, על מנת שגורם אחד ייקח על עצמו את ניהול העניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.