החיים עלולים להיות מורכבים. אנחנו לא תמיד מגיעים מוכנים לרגעים הלא פשוטים שלעיתים החיים מציבים אותנו מולם. אף אחד לא רוצה להיות חשוף לתביעה על ידי שום גורם, בוודאי לא במהלך השירות הצבאי. אבל, מהרגע בו מקרים מסוימים מתרחשים, אין זה אומר כי אין כל דרך למנוע הדרדרות של המצב.

אם אתה חייל או שמא אתה נשפט על עבירות שבוצעו לכאורה בזמן שירותך הצבאי, אתה לא לבד. אנחנו נמצאים כאן כדי לספק לך הן את הידע הדרוש ואת את המעטפת שתגן עליך מפני התוצאות מרחיקות הלכת שעלולות לבוא במידה ולא נעשו הצעדים הנכונים.

כמה דברים שחשוב להגיד על העמדה לדין צבאי

המורכבות שעולה בכל פעם מחדש, כאשר אנחנו, משרד עורכי הדין 'רכבי  – הראל שות' , ניגשים לתחילת העבודה המשותפת, נודעת לקושי של הבנת המערכת המשפטית החורצת את דינם של חיילים וחיילות בצבא הגנה לישראל. הסיבה בגינה יש לשכור את שירותיו של עורך דין לחיילים דווקא נעוצה במידה רבה בעובדה כי חייל שביצע עבירה לשפט לא רק בכלים של המשפט האזרחי, כי אם גם הצבאי.

ניתן לכך דוגמא שתמחיש את הנאמר בצורה ויזואלית. אם למשל שני אזרחים זכר ונקבה מקיימים יחסים זה עם זו, כל עוד הדבר נעשה בהסכמה, כמובן שאין כאן שום מקום של העמדה לדין. אבל, אם שניים קיימו יחסים בתוך המערכת הצבאית, גם אם זה נעשה בהסכמה ומתוך אהבה, הדבר עלול לעמוד בסתירה לדין הצבאי האוסר קיום של מגע זה או אחר בתוך המרחב הצבאי. מה שנקרא בעגה הרווחת 'פקודת השילוב הראוי'.

לכן, ישנם מקרים בהם בבית דין אזרחי הדין יהיה אחד כאשר בבית דין צבאי החוקים שונים לחלוטין. בדיוק בגלל זה חשוב לא לעבור את התהליך לבד ולהיעזר באנשי מקצוע המכירים את המערכת ואת הנגזרות של זו בחוק. כאמור, מדובר על עורך דין לחיילים.

מדובר על תהליך מורכב אבל אל תאמרו נואש

אין מי שעוסק בתחום הפלילי ולא מכיר את הרגישות שנוצרת בכל פעם כאשר אדם זה או אחר חשוף לתביעה. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על אנשים צעירים שלא פעם פועלים מתוך קלות דעת ולא מתוך מחשבה רציונאלית.

בדיוק בגלל זה עומד כאן לרשותכם עורך דין לחיילים, מי שמכיר את רזי מערכת המשפט האזרחית והצבאית במדינת ישראל ויכול לעזור לכם לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר. אנחנו מאמינים כי על ידי הצגת ראיות, מתן תשובות וסיפור הגירסה שלכם, ניתן לא פעם לשנות את התמונה מקצה לקצה.

אם אתם חיילים וביצעתם עבירה, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולקבל את כל העזרה המגיעה לכם על פי חוק.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.