עודד הוא איש משעשע ונוגה. כבר בפגישה הראשונה בה שטח את הבעיה המשפטית עלו בערבוביה אירועים כמו פיטוריו ממקום עבודתו עקב התיק הפלילי, הומור עצמי על היותו חסר מזל, ובהקשר הזה סיפר לי גם על ביטול נישואיו על ידי ארוסתו שהודיעה לו, שבועות לפני האירוע, שהיא מאוהבת באחר.

זה היה הרקע לתיק הפלילי. עודד שמע את שמו של אותו אדם, שנא אותו בלי להכיר אותו בכלל, והחליט שלא לוותר על ארוסתו בקלות. הוא החל לשלוח לו הודעות מחשידות בתקווה לסכסך בינו לבין הארוסה. הוא שלח הודעות רומנטיות ורומזניות. עשה שיחות וניתוקים באישון ליל, וכל זה בתקווה שחברתו החדשה של המוטרד תפגע מספיק כדי לשוב לזרועותיו של עודד. אבל היתה תקלה – ההודעות הגיעו לשוטר הנושא את אותו שם. ההטרדות אכן יצרו את הנזק שעודד קיווה לו – אבל בבית הלא נכון.

בזמן שארוסתו של עודד ובן זוגה החדש ישנו בשקט ובנו את עתידם, שוטר בעל אותו שם קיבל את ההודעות והטלפונים – ואשתו אכן זעמה. עודד נלכד בקלות, התקשה להכחיש את הראיות הברורות, ונוכח כעסו העצום של השוטר אשר התלונן נגדו – היה קשה לתביעות המשטרתיות לוותר על כתב אישום. ראש התביעות הבינה ללבו של עודד, ואף לא זקפה לחובתו את העובדה שהיה לו רישום קודם מגיל צעיר. יחד עם זאת, היא הסבירה לנו בגלוי, כי למתלונן נגרם כאן נזק עצום – הוא עבר משבר קשה בבית והוא לוחץ מאוד לנהל את התיק. האינטרס הציבורי כולל בתוכו גם את כאבו וצערו של המתלונן ועל כן היא עומדת על כתב האישום.

נוכח סירובה של ראש התביעות פנינו ליועץ המשפטי לממשלה. במקביל הצעתי לעודד לכתוב מכתב התנצלות אישי למתלונן. הוא כתב מעומק לבו מכתב כנה, אמיתי ומרגש. במילים פשוטות סיפר על שברון הלב שעבר עם ביטול החתונה והביע התנצלות אמיתית על כך שעולל נזק דומה לאיש אחר. בקריאת המכתב נזכרתי איך לפעמים הלב צריך להישבר כדי לתת לאור להיכנס. זה היה מכתב מקסים. היה ברור מן המכתב עד כמה עודד באמת מזדהה עם המתלונן ומבין לכאבו של האיש. יותר מכך ניכר שהוא ומנסה להושיט לו תמיכה אמיתית ועידוד כדי לכפר במעט על הנזקים שעשה.

כנראה שהמכתב הנוגע ללב של עודד הטה את הכף, ואולי באמת המתלונן שינה את עמדתו, כך או כך – היועץ המשפטי הורה לעכב את ההליכים. בו ביום עודד שב להחזיק בתעודת יושר נקייה והחל לפעול להשבתו לעבודה במקום ממנו פוטר. להשלמת התמונה – כן, היום הוא נשוי באושר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.