אחד המקרים הקשים ביותר אשר מוכרים לנו מתחום התעבורה, היא נהיגה תחת השפעת אלכוהול. המדינה מתייחסת לכך בחומרה, שכן נהיגה במצב כזה יכולה לסכן את הסביבה, בין אם זה נהגים, הולכי רגל או נוסעים, רכוש וכמובן את הנהג עצמו.

המדינה חוקקה חוקים כבדים נגד נהיגה בשכרות ופועלת בצורות שונות בשביל לאכוף אותם. בין היתר, היא מקצה כוח שיטור משמעותי אשר יפעל בדרכים ובמקומות אחרים בשביל להתמודד עם בעיה זו. בפרט באזורים המיועדים לכך, למשל, אזורי מועדונים, פאבים, וכן בימים ספציפיים, כמו למשל ימי חמישי-שישי-שבת.

מה זו נהיגה תחת השפעת אלכוהול?

בעיקרון, המדינה קבעה מגבלות שונות אשר אם עוברים עליהן, אז הנהג נחשב כמי שנהג תחת השפעת אלכוהול. לא כל מי ששותה ונוהג נחשב בהכרח כמי שנהג בשכרות. שכן, יש כמות מסוימת של אלכוהול שאיננה משפיעה על הגוף או איננה משפיעה בצורה דרמטית. מה עוד שהמדינה מכירה בכך שאנשים נוטים לשתות באירועים, כוס יין או כוס בירה וזה לא משפיע עליהם.

ברגע שנהג מתחיל לנהוג כשהוא שותה מעל המותר ונתפס, הרי שהוא נהג תחת השפעת אלכוהול, בכמות מסוימת אפשר יהיה להבחין שהוא ביצע עבירה של נהיגה בשכרות. במצב זה, האשמה תהיה שהוא נהג בחוסר זהירות, נהג תוך סיכון עצמו ואחרים.

מה עושים אם מקבלים הזמנה למשפט

בעיקרון, הזמנה למשפט במצב כזה, זה אומר שהמדינה מחליטה להעמיד את הנהג לדין. היא התובעת ועליו למצוא עורך דין שייגן עליו. זה הדבר הראשון שהוא צריך לעשות. רצוי מאוד, לשכור עורך דין כבר בשלב מוקדם, אפילו בשלב החקירה המשטרתית, על מנת שהוא ילווה את הנהג לאורך כל התהליך מהתחלה.

במידה ולא עושים זאת, אז יש לבחור עורך דין כמה שיותר מהר והוא ידע כיצד להגן על הלקוח שלו. ההגנה יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. בין אם זה דרך ניסיון להפריך את טענות המשטרה ובין אם זה דרך ניסיון להוכיח שהמשטרה קיבלה את הראיות שלה בצורה לא חוקית או באופן שגוי מבחינה טכנית.

כל דבר קטן יכול להשפיע כך או אחרת על המשפט. לכן עורך דין שמגן על נהג שנאשם בנהיגה תחת שיכרות, יצטרך לחפש היטב כל אפשרות לשם כך. במידה וזה לא יצליח, אז הוא ינסה להפחית מחומרת העונש בדרכים אחרות, כולל הסכמה לעסקת טיעון או עסקה אחרת עם המדינה.

קיבלתם זימון לבית משפט בגין נהיגה בשכרות? פנו עכשיו לעורך דין ותשפרו את הסיכויים שלכם להפחתת העונש

אם קיבלתם זימון למשפט עקב נהיגה בשכרות, זה הזמן ליצור קשר עם עורך דין מקצועי ומנוסה. ככל שתקדימו לעשות כן, כך תשפרו משמעותית את הסיכויים שלכם להפחתת העונש, כמו גם הנזקים שתוכלו לגרום לעצמכם בגלל חוסר ידע בתחום. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.