נועה הורשעה פעמיים בגין עבירות סמים. היא הגיעה לבית המשפט לא מיוצגת וניסתה בגמגום להסביר את מצוקותיה השונות. היא הורשעה תחילה בהחזקת סם לצריכה עצמית וכעבור מספר שנים הורשעה שוב, הפעם בסעיף חמור יותר של ייצוא, ייבוא, סחר או הספקה של סם, וזאת לאחר שנמצאו בביתה שתילי קנביס וכמה עשרות גרמים של עלים יבשים.

נועה הגיעה אלי כאשר פתחה בהליך אימוץ וגילתה כי היא נדרשת להציג תעודת יושר.
בבקשת חנינה לנשיא המדינה ביקשנו מחיקת מוחלטת של שתי ההרשעות, וזאת נוכח הרקע הקשה של נועה שמעולם לא הובא בפני בית המשפט.
העבודה עם נועה הצריכה יכולת לראות את הטוב. נועה היתה תערובת של בגרות והססנות, של שלמות ושל שברים, של חכמה ושל תמימות, של נורמטיביות ושל שוליות. על אף שנראה כי היא מצליחה לתפקד בשנים האחרונות הרקע התעסוקתי שלה היה קטוע, היא לא הקימה משפחה מעולם, בצעירותה שוחררה משירות צבאי בגין חוסר התאמה, ולא היה כל גורם טיפולי שיעיד על גמילה מסמים או הליך שיקומי אחר שעברה. לאחר שיחה ארוכה עם נועה נפגשתי גם עם הוריה ומהם למדתי עוד על הרקע המשפחתי ועליה. אביה סובל ממחלה המקשה על דיבורו, אולם לאט לאט הוא הצליח להעביר לי מידע חשוב ומפורט לגבי בתו. דמותה של נועה החלה להתבהר.
בפני הנשיא שטחנו את הרקע של נועה עד לפציעה שבגינה התחילה לסבול מכאבים (בגינם צרכה קנביס), הסברנו את נסיונה האמיץ להשתקם ולבצע שירות צבאי על אף שהדבר היה גדול מכפי כוחותיה, סיפרנו על העזרה שהיא מגישה לבני משפחתה ובמיוחד לאביה החולה, והצגנו המלצות ממעסיקיה מן השנים האחרונות.
הבקשה נענתה בחיוב, והרשעותיה של נועה נמחקו על מנת לאפשר לה להגשים את חלומה להיות אם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.