תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, חבלה במזיד ברכב משטרה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והחזקת סכין

אבירם היה בחור צעיר בן 21 כאשר נדון לשלושה חודשי מאסר בפועל בגין שורת עבירות שבוצעו נגד שוטרים בתקופה בה היה תלמיד ישיבה.
בשנת 2001 לאחר אחד הפיגועים המחרידים פרצו מהומות בהן התפרעו מתנחלים מישובים וישיבות בסביבה. אבירם היה תלמיד ישיבה באזור, והכיר אישית חלק מן הנפגעים. בלהט המהומות ראה אבירם את השוטרים עוצרים את חברו והוא רץ לניידת המשטרה, ניקב את כל צמיגיה ואז תקף את אחד השוטרים. כאשר עמד לדין צורפו למשפטו שני תיקים אחרים שבהם כבר נחקר לפני כן, גם הם מעשים פליליים שבוצעו על רקע מהומות.
על אף המעשים התוקפניים בהם הורשע, אבירם היה, ועודנו, אדם רוחני מאוד. ברבות השנים הוא הפך למטפל ברפואה אלטרנטיבית ואז גילה כי הרישום הפלילי מפריע לו להשתלב בקופות חולים, בבתי חולים, במד"א ובמקומות נוספים.
אבירם פנה באמצעותנו לנשיא המדינה בבקשה חנינה למחיקת רישום פלילי. בבקשה גוללנו את סיפור חייו במלואו: החל מנסיבותיו האישיות, דרך בחירתו ללמוד בישיבה בשטחים דווקא בתקופה בטחונית קשה מתוך שאיפות רוחניות שהיו לו, ועד להבנות המעמיקות אליהן הגיע בעקבות הרשעתו בדבר הקשר בין מתח, הסתגרות ואלימות. הבקשה נתמכה גם בטיעונים משפטיים לגבי מטרות הענישה וניתוח של המסמכים המשפטיים בעניינו.
בקשתו של אבירם נתקבלה וההרשעה נמחקה. לאחר קבלת החנינה ערכנו פניה גם למטה הארצי על מנת להסיר מגליון הרישום הפלילי שלו גם כמה רישומים משטרתיים שנותרו שם, וגם בקשה זו נענתה בחיוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.