כדי להבין מי הם עורכי דין במשפט הפלילי, צריך להבין מה הם עושים. למשל, אי-החזר של הלוואה בד"כ לא יוגדר בתור עבירה פלילית. יחד עם זאת, במקרים מסוימים אנשים נוקטים בכל מיני צעדים לא כשרים בעקבות הלוואה שלא שולמה, מה שעשוי להיגרר לפסים הפליליים של המשפט. 

הרבה אנשים מבינים לא נכון מה עושה עורך דין, ובפרט עורך דין פלילי. עורך דין מטפל לא רק בתיקים פליליים ומעורב בתיקי בית משפט. יחד עם תיקים כאלו, עו"ד פלילי יכול לעבוד עם משפט אזרחי ולטפל בסוגיות משפטיות רבות אחרות עבור אנשים פרטיים ועסקים. למשל, עו"ד פלילי יכול לקחת על עצמו תיק של אי-החזר של הלוואה מיידית הניתנה ולא שולמה חזרה. למרות שלא יהיה מדובר בד"כ בדבר עבירה פלילית ע"פ החוק, גם עורכי דין בתחום הפלילי עשויים לייצג בתיקים מהסוגים האלו.  

מה תפקידו של עורך דין

תפקידו של עורך דין הוא לספק ראיות, מסמכים, חוות דעת ועוד.  כל זאת ועוד, כדי להועיל לתוצאות התיק. זה יהיה ממש קשה לעמוד כנתבע בבית המשפט ללא עזרתו של עורך דין טוב, שכן הם יודעים לנווט בהליך משפטי מסובך ולהציג את הטענה הטובה ביותר שלהם. 

בין אם תתבעו בגין אי-החזר של הלוואה מיידית או בגין סיבה אחרת, עורך דינכם ינהל משא ומתן עם צדדים מנוגדים בתיק, יגיע לפשרות אם צריך,  יסגור חוזים עבורכם, פיצויים ועוד. עוד חשוב לדעת, החוק הפלילי בד"כ מצריך ייעוץ משפטי על מנת לקבוע אם הנאשם ביצע פשע וכיצד בוצע הפשע. 

עורך הדין חייב להציג ידע עמוק מאוד בדינים הרלוונטיים 

על מנת להעניק ייעוץ משפטי נכון, חשוב שיהיה לעורך הדין ידע עמוק מאוד של החוק. אם אתם מחפשים עו"ד בעקבות הלוואה מיידית שלא הוחזרה, יהיה חשוב לחפש עו"ד שבקיא מאוד בדינים האלו של כספים, חוזים, הלוואות וכו'. 

כאשר עומדים בפני תיק פלילי, חשוב שלעורך דין יהיה ידע על "מה מגדיר פשע", כיצד נאספות ראיות ואיזה עונשים ניתנים על פשעים מסוימים. עורך דין צריך גם ניסיון בחקירת תיקים שעשויים להיות קשורים או דומים, מכיוון שהבנה כיצד חוקים שונים עובדים יכולה לעזור לו לפתח אסטרטגיות כיצד עליו לטפל במקרה שלכם. 

מודעות שלמה לכלל הראיות התומכות או טוענות נגד התיק  

עורכי דין חייבים לאסוף את כלל המסמכים שיכולים להועיל או לפגוע בתוצאות התביעה. וכך גם רלוונטי לגבי מקרים של הלוואה מיידית שלא שולמה חזרה, יהיה חשוב לאסוף ראיות כבר בתחילת התהליך. גם אם הראיות תומכות בטיעון הנגד של התובע או הנתבע, עורך הדין חייב להיות מודע לכך. וזה לא משנה אם מדובר על תביעה בגין עבירה פלילית או כל עבירה אחרת. אז לסיכומו של עניין, בד"כ אי החזר של הלוואה מיידית לא יגרור תביעה פלילית. יחד עם זאת, כל מקרה לגופו, כך שיהיה חשוב לקבל ייעוץ מאת עו"ד מנוסה. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.