התנגשות בין רכבים היא דבר מאוד לא נעים, אפילו טראומתי. גם כשאנחנו יוצאים ממנה בנזק מינימאלי, עדיין זו סיטואציה מאוד לא פשוטה שיכולה לייצר עבורנו בעיות שונות, לא רק בכל מה שקשור למצבו של הרכב, אלא גם בכל מה שקשור למצב שלנו, מבחינה פיזית ומבחינות אחרות.

כפי שאנחנו יודעים, רכב יכול להיתקע ברכב אחר מסיבות שונות. בין אם זה כתוצאה מנהיגה במהירות מופרזת, בין אם זה מחוסר תשומת לב של רגע, חוסר יכולת לעצור בזמן ועוד. עוצמת המכה היא גורם משפיע על אופי התאונה, ככל שהעוצמה חזקה יותר, התאונה עלולה להיות קשה יותר וזה בא לידי ביטוי בסוג הנזק.

מה עושים במקרה של תאונה?

הכלל הראשון שצריך לבצע במקרה בו רכב נתקע ברכב אחר, זה לקחת אחד מהשני את הפרטים. כלומר, שני הנהגים צריכים לתת שמות מלאים, מספר טלפון, מספר רכב, מספר ביטוח ופרטים מזהים אחרים שיאפשרו להמשיך ולנהל את התהליך מבחינה משפטית. חשוב לומר עוד, ברגע שזה קורה, מוטב לשני הצדדים לא להודות ולחכות עם זה, עד שיקבלו הוראות מעורך הדין כיצד לפעול.

הכלל השני הוא, יש לפנות לקבלת טיפול רפואי, גם אם לא קרה שום דבר ואנחנו מרגישים בסדר גמור. הסיבה היא, אם חס וחלילה יקרה משהו, נוכל תמיד להציג הוכחות, ראיות, שאכן קיבלנו טיפול רפואי וכל מה שנדרש אחרי התאונה. אם מדובר בהתנגשות משמעותית, אז בכל מקרה יהיה צורך להזמין משטרה ואולי אפילו מד"א.

הכלל השלישי, חשוב שנפנה אל עורך דין תאונות דרכים שיטפל בענין שלנו באופן מקצועי, כמה שיותר מהר. עורך דין שיש לו ידע וניסיון בתחום, ידע גם להסביר כיצד לפעול וגם ידע להתמודד עם המצב בצורה נכונה. החל מנטילת ראיות, גביית עדויות, שימוש באנשי מקצוע, הגשת תביעה כנגד חברת הביטוח וכל מה שנדרש.

מדוע אנחנו צריכים לפעול בהליך משפטי?

יש מקרים בהם העניין יכול להסתיים בין שני הצדדים, מבלי לערב את חברות הביטוח ועורכי דין. אם נניח מדובר על עניין פעוט של פגיעה ברכב מבלי נזק משמעותי, אז זה אפשרי אם מסכימים על פיצוי הולם.

אך במקרים רבים, זה בלתי אפשרי, בגלל נסיבות ואופי המקרה. לכן, מערבים עורכי דין וחברות ביטוח. זאת על מנת לקבל מענה מלא וכולל בעקבות התאונה והנזקים. באופן טבעי, אפילו אם רק נגרם נזק לרכב, עדיין מדובר על פגיעה בערך שלו, דבר שיכול להיות מגולם באופן משמעותי מבחינה כספית.

לסיכום, אם הרכב שלכם נתקע ברכב אחר או להיפך, מוטב לפנות אל עורך דין תאונות דרכים, לקבל ממנו הוראות כיצד לפעול ולתת לו לנהל בשבילכם את כל התהליך, עד שהוא יושלם מבחינה משפטית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.